HABERLER

KraussMaffei Endüstri 4.0 Eğitimi Tepro Genel Merkezde Gerçekleşti

KraussMaffei Endüstri 4.0 Eğitimi Tepro Genel Merkezde Gerçekleşti

KraussMaffei Endüstri 4.0 Eğitimi, Tepro Çekmeköy Genel Müdürlük binasında gerçekleşti. KraussMaffei Ürün ve Teknoloji departmanından Joans Schwarz' ın da katılımı ile gerçekleşen eğitimde, mevcut makineler, APC plus, Bluebox ve DataXplorer teknolojilerinden bahsedildi. 

PlastEurasia İstanbul 2017

PlastEurasia İstanbul 2017

6-9 Aralık 2017 tarihleri arasında Tüyap Kongre Merkezi' nde gerçekleşen PlastEurasia 2017 Plastik Endüstrisi Fuarı' na katıldık.

haberin devamı
7. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi Workinn Hotel' de Gerçekleştirildi...

7. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi Workinn Hotel' de Gerçekleştirildi...

UKUB tarafından düzenlenen 7. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi 28.09.2017 tarihinde 350' yi aşkın katılımıcı sayısı ile Workinn Hotel' de gerçekleştirildi. Başta otomotiv ve beyaz eşya olmak üzere kalıp sektörünün etkileşimde olduğu tüm paydaşların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, önde gelen firma yetkililerinin sunum, soru ve cevapları ile sektörün geleceğine yön verecek fikirler ortaya atıldı. Endüstri 4.0 ve plastik enjeksiyon makineleri sektörüne yönelik sunumu ile Tepro Makine de bu etkinliğe katlıda bulundu.

haberin devamı
Composites Europe 2017

Composites Europe 2017

KraussMaffei, Composites Europe fuarında Plastik Enjeksiyon Makinelerinin iş alanlarında çığır açan çözümler sunuyor…

Üretim prosesinde; yeniliğin öncüsü otomasyon, geniş seri üretim için hazır. İnovasyonun önemli itici güçleri, büyük seri üretim için üretime imkân tanıyan otomatik proseslerdir. Bu gerçeğin ışığında KraussMaffei portföyünü genişletmeye devam ederek sistem ve süreçleri sürekli iyileştiriyor. KraussMaffei’ ın son gözdesi düz ve kavisli profillerin sürekli pultrüzyonu için ilk sistem olan iPul pultrüzyon sistemi. Yeni iPul pultrüzyon sistemi geleneksel işlemlere göre üretim hızını iki katına çıkararak yeni pazarlar açıyor. Hafif yapılar için seri üretimde maliyetleri düşürüyor. Akıllı otomasyon konsepti, FiberForm işlemi sırasında çevrim süresinden tasarruf sağlıyor.

 19-21 Eylül tarihleri arasında Almanya’ da düzenlenecek fuarda teknoloji ve sistem öncüsü KraussMaffei tedarikçileri ile buluşacak. (Hall:4 Stand:D21)

detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

SPECTROFLEX V

SPECTROFLEX V

Yeni volümetrik dozaj cihazı ve esnek değişim sistemi

Pudra, pelet, öğütme ürün, granül, pul ya da elyaf şeklinde madde – SPECTROFLEX V ünitesi kesintisiz prosesler için yeni volümetrik dozaj cihazıdır ve çeşitli uygulamalar için idealdir. Renkler, akış özellikleri veya tane büyüklükleri değişirse motan’ın eşsiz değişim sistemi sayesinde alet olmaksızın çeşitli maddeleri bir dakikanın altında değiştirebilirsiniz. Değiştirilebilir tekli ve çiftli helezon değişim modülleri ve de kolay temizlenebilir rezerv kapları hızlı bir madde değişimi ve dolayısıyla üretimde kesintilerin azalmasını sağlar. Diğer bir avantaj: Rezerv kabı kapağına monte edilmiş bir konveyör ünitesinin, madde değişimi esnasında çıkarılmasına gerek yoktur. Bunun neticesinde imalatınızın verimi artar ve bekleme süreleri azalır. Masaj makaraları teknolojisi sayesinde kötü akan ve kırılabilir maddeler de artık sorun olmaktan çıkar. Bağımsız motorlarla çalışan ve 48 farklı ayara sahip olan bu makaralar çeşitli maddeler için küçük miktarlarda bile yüksek bir dozaj doğruluğu sunar. Osilasyon hareketi yapan elips şeklindeki makaraların özel tasarımı ayrıca poliüretan dozaj haznesinin ömrünü uzatır.

SPECTROFLEX V sahip olduğu dokunmatik ekranla sorunsuz ve kolay kullanımı için donatılmıştır. Mevcut bir motan CONTROLnet ağına entegrasyon ise bir Ethernet portu üzerinden gerçekleşir - opsiyonel olarak taşıma kumandası da entegre edilebilir.

Yeni SPECTROFLEX V dozaj üniteleri uygun fiyatlı başlangıç modelleriyle ağ özellikli kumandaya sahip kesintisiz prosesler için uygundur ve sipariş verilmeye hazırdır.

detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

 

haberin devamı