CellForm

İnovatif MuCell enjeksiyon prosesi için çok becerikli bir ortak

Daha kısa çevrim süreleri, daha az malzeme kullanımı, parçalarda yüksek boyutsal sabitlik derecesi, evrensel uygulama, öncelikli olarak otomotive ve elektrik / elektronik endüstrilerinde kullanılan, termoplastiklerin azot gazı ile şişirilmesine yönelik olan MuCell prosesi sayısız avantaj sağlar. KraussMaffei bu yenilikçi teknolojide ustalaşmıştır ve CX, GX ve MX serilerini bu işlem için kullanır. Bu teknolojinin en önemli parçası, bu iş için özel olarak tasarlanan vidalı bir plastikleştirme ünitesi ve bunun yanı sıra isteğe göre uyarlanan bir gaz sistemidir. MuCell enjeksiyon prosesi için 5400 tonluk kilitleme kuvvetine sahip olan dünyanın en büyük plastik enjeksiyon makinesi, Mürdter and Trexel ile işbirliği içinde üretilmiştir.

Kazançlar;

  • Çevrim süresinde %30 kısalma
  • Ağırlıkta %20 azalma
  • Çok düşük eğrilik yüzdesine sahip, gerilimsiz bileşenler

MuCell enjeksiyon prosesi ile gaz (nitrojen veya oksijen) özel bir plastikleştirme sistemi aracılığı ile, itici görevini görmesi için doğrudan plastik eriyik içine beslenir. Bu teknoloji dünya çapında patent koruması altındadır. KraussMaffei, bu teknolojiye erişebilmeniz için vida pozisyon kontrolüne ve yüksek enjeksiyon kapasitesine sahip ve tamamen düzenlemeye tâbi olan CX, GX ve MX serisi makinelerini kullanır. Plastikleştirme ünitesi için özel bir vida ve bir gaz sistemi geliştirilmiştir.

MuCell teknolojisini üretimde kullanabilmeniz için,  KraussMaffei'nin yüksek verimliliğe sahip eksiksiz ekipman paketi bu makinelerle birlikte sunulur. Bu teknoloji çevrim sürelerinde %30'a ve ağırlıkta %20'ye varan bir azalmayı çok düşük eğrilik yüzdesine sahip, gerilimsiz bileşenlerle sağlar. MuCell prosedürü özellikle teknik ve fiber takviyeli uygulamalarda son derece heyecan vericidir.

MuCell prosesi için dünyanın en büyük plastik enjeksiyon makinesi

Mürdter ve Trexel ile yapılan işbirliği, KraussMaffei'nin bu alanda sahip olduğu uzmanlığın bir kanıtıdır. Bu nedenle testler ve seri üretimde kullanılmak amacıyla kompakt ve MuCell proses için dünyanın en büyük plastik enjeksiyon makinesi imal edilmiştir. Bu makineyi kullanarak, büyük ölçekli ürünlerin enjeksiyonunu kompakt bir şekilde yapabilir ve bu işlemin hemen ardından bunları MuCell işlemi ile karşılaştırabilirsiniz.

MuCell teknolojisini kullanırken KraussMaffei size üretim sistemleri, proses mühendisliği ve uygulama uzmanlığı sağlayan, tanıdık, güvenilir bir makine ve sistem tedarikçisi olarak yanınızdadır. Mürdter'deki ortaklarımız sayesinde, kalıp işlemleri ve plastik enjeksiyon ile ilişkili olarak MuCell ve köpük uygulamalarında yıllar içinde edinilen engin deneyimden yararlanabilirsiniz. Trexel ise MuCell uygulamalarında geliştirme ve teknoloji ortağı ve optimal ürün tasarımına yönelik danışman olarak ün kazanmıştır.

KraussMaffei CellForm Teknolojisi İle CX