ColorForm

Kalıcı bir parlaklık için : ColorForm ile kalıp içi boyama

KraussMaffei, ColorForm adı verilen ve boya sistemlerinin ürüne doğrudan kalıp içinde uygulanmasına olanak sağlayan, tek adımlı bir süreç geliştirmiştir. ColorForm tipik boyama adımlarının ve bunun yukarı ve aşağı yönünde bulunan tüm işlem adımlarının yerini alır ve üretim sisteminizden çok ince parlaklıkta yüzeylere sahip işlenmiş ürünler elde etmenizi sağlar. Boya ince tabakalar halinde tam bir hassaslıkta ve minimum kaynak kullanılarak uygulanır.

Kazançlar;

  • Daha fazla sayıda kaliteli parça ve üretim maliyetlerinde azalma
  • Çizilmeye karşı yüksek dayanıklılık, ayarlanabilen yüzey sertliği ve değişebilen boya katman kalınlıkları
  • Asgari miktarda fazladan püskürtme, malzemeden tasarruf

KraussMaffei tarafından geliştirilen ColorForm süreci, enjeksiyon prosesi ile PU işlemlerinin akıllıca birleştirilmesine dayanır. Bu birleşme, her iki sürecin avantajlarından da yararlanabilmenizi sağlar. Boya kapalı kalıp içinde sertleşmeye başlar ve klasik boyama işlemlerinde gerekli olan tüm diğer işlem adımlarını elimine eder.  Bu da üretilen kaliteli parça sayınızı artırır ve üretim maliyetlerinizi azaltır.

ColorForm, çok parlak yüzeylere sahip bileşenler için alternatif bir üretim konsepti olarak termoplastik, duroplastik veya PU substratları gibi çeşitli malzemelerle birleştirilebilir. Bu süreç, şeffaftan piyano siyahına kadar son derece geniş bir renk yelpazesini sergilemenize olanak tanır ve esnek bir renk yönetimi sağlar. Bu süreçle hem tek, hem de iki bileşenli son kat boya sistemlerinin uygulanması mümkündür.

Etkileyici derinlik etkilerine sahip çok parlak yüzeyler

Bu yenilikçi prosesle 1. sınıf ürün özelliklerinin uygulanması mümkündür. Bu sayede, örneğin şeffaf kaplama uygulamalarında etkileyici derinlik etkilerinin uygulanması gibi, mükemmel görsel özellikte çok parlak yüzeyler elde edilir.  Prosesin diğer avantajları arasında çiziklere karşı dayanıklılık, ayarlanabilir bir yüzey sertliği ve değişken katman kalınlığı bulunur.

Ancak ColorForm sadece bileşenlerin kaliteli olmasından ötürü değil, aynı zamanda maliyetten tasarruf sağladığı için de çok caziptir. Güvenilir tek adımlı proses ve bu süreçte yüksek derecede otomasyon uygulanabilmesi, ayrıca daha fazla temizleme gerektirmeyen, kaliteli parça sayınızı artırır. Kısa kürleme süreleri daha ileri aşamalardaki işlemleri hızlandırır ve lojistik maliyetlerinizi önemli derecede azaltır. Fazladan yapılan püskürtmenin minimum seviyede olması sayesinde müteakip boyamaya kıyasla malzemeden ciddi anlamda tasarruf edersiniz.

Color Form / Yüksek Parlak Kaplama

https://www.youtube.com/watch?v=kIkpoRj5id0