DecoForm

Duyarlılık gerektiğinde : Plastik enjeksiyon prosesini DecoForm ile süsleyin

DecoForm, KraussMaffei'nin basınca ve sıcaklığa karşı son derece hassas dekorların (süsleme) ve tekstil ürünlerinin bile kalıp içine doğru ve düzgün şekilde yerleştirilmesini, geri enjeksiyon ve geri kompresyonla kalıplanmasını sağlayan patentli işlemidir. Dekorların konumlandırılmasını ve oluşturulmasını belirleyen / yöneten tüm parametreler, optimum sonuç elde edilmesi için başlangıç malzemesinden itibaren proses boyunca özel olarak ayarlanabilir. Bu komple çözümde ayrıca dekorlar plastik enjeksiyon çevrimi boyunca tam otomasyonlu ön-işlem ve ardıl-işleme tâbi tutulur. Bu, size dekorlarla süslenmiş ürünleri plastik enjeksiyon makineleriyle hızlı ve tekrarlanabilir şekilde ve düşük maliyetle imal etme olanağı sağlar.

Kazançlar;

  • Üretim güvenilirliği olan süreçler için tekrarlanabilir işlevsel prosedürler
  • Maliyette %15-30 arası tasarruf
  • Daha az işlem adımı sağlayan proses entegrasyonu

KraussMaffei'nin sunduğu DecoForm, özellikle otomotiv endüstrisi için çok ilgi çekicidir. Bu teknoloji hem geri enjeksiyon hem de geri kompresyonla kalıplama için kullanılır. Geri enjeksiyon işlemi, özellikle sütun giydirme panelleri veya kapı panelleri gibi uzun ve dar parçalar için uygundur. Geri kompresyonla kalıplama işlemi ise özellikle kapı giydirme panelleri, gösterge konsolu kaplamaları, koltuk sırt kısım panelleri, bagaj kaplamaları ve paspas gibi geniş formatlı, parçalar için uygundur.

DecoForm, CX ve MX serisi standart plastik enjeksiyon makinelerine yönelik uygulama seçenekleri arasına girmek için ideal bir işlemdir. Tam hidrolik çift plakalı kilitleme ünitesi, geri enjeksiyon ve geri kompresyonla kalıplama işlemi için ideal bir tasarımdır. Bu ünite, bu işleme özel uyarlanmış, son derece geniş plaka ölçüleri ve büyük açılma genişlikleri ile donatılmıştır. Tamamen paralel kılavuz yataklar, en iyi konumlama ve basınçlandırma aracılığı ile kilitleme ve enjeksiyon proseslerinde tekrarlanabilir işlevsel prosedürler sağlamıştır.

Üretim güvenilirliğine sahip süreçler ve esnek makine teknolojisinin yanı sıra, ayrıca düşük maliyetli parça imalatından da yararlanırsınız. Klasik laminasyon sürecine oranla %15 ila % 30 arasında maliyet tasarrufu sağlamak mümkündür. Üst seviyedeki proses entegrasyonu, daha az işlem adımı sağlar ve küçük kurulum alanlarına rağmen yüksek çıktı kapasitelerine ulaşılabilir. Ayrıca, hiçbir çözücü veya yapıştırıcı malzeme kullanılmadığı için çevrenin korunmasına da yardımcı olur ve bileşenler en iyi biçimde geri dönüştürülebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=Qaaka8wVov