DuroSet

DuroSet: Etkin termoset prosesinde yılların deneyimi

Su pompaları, kayış kasnakları, fren pistonları, ayarlanabilir farlar veya kül tablaları gibi uygulama türleri için çok amaçlı uygulama seçenekleri sunar. Kullanılan malzeme özellikleri öncelikle kuvvet, bükülmezlik (rijit) ve sertlik açısından yüksek derecededir ve ayrıca sıcaklığa karşı da çok dayanıklıdır. KraussMaffei, bu termoset plastiklerin üretilmesinde DuroSet sürecine güvenir. Termoplastik üretiminin aksine, mekanik bir rotasyon önleyici cihaza sahip bir plastikleştirme ünitesi ile donatılmış plastik enjeksiyon makineleri kullanılır. Bu, istikrarlı parça ağırlıklarını ve yüksek üretim tekrarlanabilirliğini garanti eder.

Kazançlar:

  • Aşınmaya dayanıklı, yüksek verimlilikte taşıma sistemleri ve vidalar
  • Uzun vadede yüksek parça kalitesi sağlayan, uzun ömürlü plastikleştirme ünitesi
  • Geniş proses pencereleri ve üstün proses tutarlılığı sağlayan çift plaka teknolojisi

Termoset üretiminde kullanılan plastik enjeksiyon makinelerinde geri dönüşsüz valfı olmayan, aşınmaya karşı dayanıklı vidalar bulunur. Bu proseste ısısı dengelenmiş, plastikleştirilmiş malzeme ısıtılmış kalıp içine enjekte edilir. Malzeme, ısı ve basınç etkileri altında, kimyasal çapraz bağlama (polimerizasyon) yoluyla karıştırılır. Termoset plastikleştirme ünitesi, yüksek tahrik momenti, yüksek enjeksiyon basıncı ve düşük vida hızlarına sahiptir ve isteğe bağlı olarak, kullanılan malzemeye göre uyarlanabilir. Barellin ısısı kullanılan sıvı ile kontrol edilir ve prosese uygun erime sıcaklıkları sağlar.

Temel ekipmanlarda kalıp hava tahliyesi ve kompresyon kontrolü, otomatik temizleme ve ince ayarı yapılabilen geri basınç gibi işlevler bulunur.  Basınçlı su ısıtıcıları plastikleştirme bareli içindeki ve besleme alanındaki sıcaklığı doğru biçimde dengeler. Malzemenin enjeksiyon işlemi sırasında geriye doğru akması mekanik bir vida dönüşünü önleme cihazı tarafından önlenir. DuroSet süreci, enjeksiyon prosesinde kompresyonlu kalıplama işlemi için idealdir, zira kompresyon hızı ve kapama kuvveti açma vuruşuna bağlı değildir.

KraussMaffei, 1958 yılından bu yana plastiklerin çapraz bağlanması işlemi alanında çalışmalar yapmaktadır ve bu süre zarfında bu endüstri alanında çok sayıda uzmanlık geliştirmiş ve faydalanmaları için müşterilerine sunmuştur. DuroSet modeli plastik enjeksiyon makinelerinde 35 ila 650 ton aralığında kapama kuvvetleri kullanılır ve bu makineler yüksek verimlilikte, aşınmaya karşı dirençli taşıma sistemleri ve vidalardan da faydalanmanızı sağlar. Plastikleştirme ünitelerinin uzun kullanım ömrü kalıcı ve yüksek kalitede parçaların üretilmesine olanak verir. Kilitleme ünitesi bakımından, CX serisi makinelerindeki çift plaka teknolojisi sağlam mekanik özellikler gösterir ve kuvvetin tamamen simetrik olarak uygulanmasını sağlar. Bu teknoloji, geniş proses pencereleri ve üstün bir proses tutarlılığı sağlar.