Multinject

Multinject – Çoklu komponent teknolojisinde derin uzmanlık

Çoklu komponent teknolojisi, enjeksiyon proseslerinde ürünlerin imalatında, gerek şekil, gerekse renk ve işlev açısından yeni olanakların kapısını açmaktadır. KraussMaffei, 1963 yılından beri bu teknolojiyle çalışmaktadır ve çoklu komponent uygulamaları için eksiksiz bir çözüm portföyü sunar. KraussMaffei, çoklu komponent kalıp teknolojisi ve kapsamlı proses uzmanlığı da dahil, size komple çözüm paketi sunar. Bu, çok komponentli enjeksiyon kalıplama işlemini sizin için kolaylıkla yönetilebilen bir standart haline getirir.

Kazançlar;

  • Daha fazla tasarım özgürlüğü ve kalıplanan parçalarda daha üst seviye işlevsellik,
  • Yüksek ürün kalitesi ve işlevsel entegrasyon,
  • Kısa çevrim süreleri, daha az sayıda fire,
  • Kolay bakım

Multi-component teknolojiler renk etkileri ile çeşitli malzeme özelliklerini özel ve arzu edilen bir biçimde birleştirir. KraussMaffei'nin Multinject konseptinde farklı enjeksiyon yöntemleri ve kalıp teknolojisinin kullanılması yer alır. Bunlar arasında sandviç, kapatma sürgüsü, döner tabla, kayar tabla, SpinForm, indeks ve transfer teknolojileri bulunur. Sadece sizin ürününüz ve ürünün geometrik özellikleri doğru sistem çözümünü belirler.

KraussMaffei, Multinject teknolojisi için CX, GX ve MX serisinde yüksek performanslı bir makine programı sunar. Plastik enjeksiyon makinelerinde, bu makinelerin modüler yapısı sayesinde, her malzeme için uygun ve ilgili göreve göre özel olarak ayarlanmış, ayrı bir plastikleştirme ve enjeksiyon ünitesi bulunur. Çok amaç ve işlevli konfigürasyonlar çok sayıda kalıp ve süreç konseptini de beraberinde getirir. Mükemmel makine erişimi (hızlı kalıp değişimi), servo tahrikli döner tablalar (yüksek hassasiyet, düşük çevrim süresi) ve esnek su bağlantı sistemleri ile kapsamlı bir çözüm portföyü sunar.

Daha özgür tasarımlar, üretilen parçalarda daha fazla işlevsellik ve daha yüksek ürün kalitesi… Bunlar KraussMaffei'nin sunduğu Multinject teknolojisinin getirdiği avantajlardan yalnızca birkaçıdır.. Bu, tıpkı işlevleri entegre edebildiğiniz kolaylıkta belli bazı malzemeleri de bir arada kullanabilmeniz anlamına gelir. Ayrıca, bu teknoloji üretim maliyetlerini azaltır, zira makineler daha kısa çevrim süreleri gerektirir. Reddedilen parça sayısı daha az ve makine bakımı daha kolaydır. Parça üretiminde yeni olanaklar da söz konusudur. Modüler makine tasarımı, çok çeşitli uygulamaların gerçekleştirilmesini, hatta termoplastiklerle elastomerlerin bir arada kullanılmasını mümkün kılar.

KraussMaffei CX Multinject Teknolojisi

KraussMaffei CX -Z Multinject Teknoloji

KraussMaffei CX Sürgü Üzerinde Multinject Teknolojisi