PolySet

PolySet: BMC-polyester hammaddelerinde engin uzmanlık

BMC- polyester enjeksiyon işlemleri ile yapılan uygulamalar, ısı altında yüksek boyutsal stabilite, iyi bir elektrik yalıtımı ve çok iyi bir yüzey kalitesi ile üretilebilirlik özellikleri gösterir. Sorun başlangıç malzemelerinin serbest akışlı (granül olmayan malzeme) olmamasıdır. Bu nedenle, ilgili eşyaların özel besleme ünitelerine sahip plastik enjeksiyon makineleri kullanılarak imal edilmesi gerekir. KraussMaffei, PolySet süreci ile size bu konuda doğru çözümü sunar. Patentli Polyload AZ vidalı besleyici malzemeyi mükemmel şekilde besler ve PolySet plastikleştirme ünitesi malzemeye mükemmel uyum sağlar.

Kazançlar;

  • Optimum vida geometrisi fiber dostu işlemlemeye olanak tanır
  • Soğuk akışlı meme uçları malzeme tüketimini azaltır ve çevrim sürelerini kısaltır.
  • Kompresyonlu kalıplama ve kalıptaki hava tahliyesi gibi işlemler standart programa dahildir

Polyload AZ, fiberglas takviyeli polyester ve BMC, DMC ve SMC gibi vinil ester bileşikleri gibi serbest akmayan malzemeyi ideal bir şekilde besler. Malzeme önce plastikleştirme ünitesi içinde tavlanır ve daha sonra ısıtılmış kalıp içine enjekte edilir. Kalıplanan malzeme ısı ve basınç etkisi altında kürlenir. PolySet süreci için özel olarak geliştirilmiş plastikleştirme ünitesi ile sıvı kullanılarak sıcaklığı kontrol edilen barel, proses için uyumlu erime sıcaklıkları sağlar. Optimum vida geometrisi fiber dostu işlemlemeye olanak tanır. Soğuk akışlı meme uçları malzeme tüketimini azaltır ve çevrim sürelerini kısaltır.

Hammaddeden otomasyonla sağlanan malzeme akışı, kalıp sonrası işleme beslenir

KraussMaffei PolySet serisi, size çok çeşitli teknik avantajlar sunar: Patentli AZ besleme üniteleri daha fazla miktarda malzeme alır. Daha fazla malzeme depolanabilmesi, yeniden dolum işlemi için çevrimin kesilmemesi, böylece makine çalışmama ve yeniden başlatma sürelerinin de azalması anlamına gelir. AZ besleme sistemleri kendi kendilerini temizler ve az bakım gerektirir. Hassas malzeme ölçümü ve kapalı devre dolum basınç kontrolü, üretilen parçalarda homojenliği ve kaliteyi garanti eder. Plastikleştirme ünitesi, proses boyunca lifler üzerinde hassas bir işlem gerçekleştirir. Kendi kendini temizleyen besleme oluğu, bakım ihtiyaçlarını en aza indirir.

Çapraz bağlamalı plastikler, performans profilinin boyut ve ısı açısından yüksek stabilite gerektirdiği teknik parça üretimi için idealdir. KraussMaffei, 1958 yılından beri bu plastiklerin işlemlenmesi alanında çalışmaktadır ve bu süre zarfında bu endüstride çok engin bir deneyim kazanmıştır. PolySet makineleri 35 ila 650 ton aralığında kilitleme kuvvetlerine sahiptir ve sınıflarında yüksek hassasiyet, enjeksiyon ağırlığında üstün tutarlılık, eşit proses koşulları ve özgün bir uzun hizmet ömrü sunar.

Kilitleme ünitesinde KraussMaffei çift plaka teknolojisi ile donatılmış, hassas ve sağlam bir mekanik sistem bulunur. Aşınmaya karşı son derece dayanıklı olan plastikleştirme üniteleri, yüksek işlemleme kalitesi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Uygulamaya özel vida geometrilerine ek olarak, mekanik rotasyon önleyici cihazlar ve özel çekvalflar istikrarlı enjeksiyon ağırlıklarını garanti eder. KraussMaffei, yerinde çözümlerle hammadde kaynağında kalıplama sonrası işlemlemeye gönderilmek üzere otomasyonlu malzeme akışı da sağlar, ki bu özellik etkin kalıplanmış parça imalatının önkoşuludur.

KraussMaffei CX PolySet Teknolojisi

KraussMaffei CX PolySet Teknolojisi